Kombi Bakımı

Markası ve modeli ne olursa olsun kombi bakımı daha iyi bir ısıtma için gereklidir. Konunun uzmanı servis ekibi tarafından yapılması gereken bakımın yılda bir kez periyodik bakımdan geçmesi kış aylarında daha düşük enerjiyle daha yüksek ısı elde etmenize imkan tanıyarak tasarruf etmenizi sağlayacak.

İşin ehli kişiler tarafından kombi bakımı yapılırken öncelikle kombinin kapağı açılmadan sıcak su ve kalorifer tesisatı ısıtma testi ile kombinin çalışma verimliliğinin ne derece olduğunun belirlenerek kontrol edilmesi gerekir. Kombi çeşitlerinde hermetik bacalı kombiler için fanın çalışma durumu kontrol edilerek temizlenmesi sağlanır. Diğer eski tip kombilerde atık gazı baca yolu ile atan kombiler için kombilerin limit değerleri kontrol edilerek ek parçalarda oluşan oksitlenmeler temizlenecektir. Cihazdaki önemli güvenlik elemanları ve diğer akşamların detaylı bir şekilde kontrol edilerek sorun var ise cihaz kullanıcısına bilgiler verilmesi ve kombi arızası için işlem yaptırması kombiyi daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir şekilde kullanmasına imkan tanıyacak.

Sonbaharda veya yaza girerken mutlaka yaptırmanız gereken kombi bakımı enerji tasarrufu ile birlikte gelecekte yaşayabileceğiniz sorunların kısmi olarak önüne geçmesine yardımcı olacak. Doğalgaz faturalarınızı da düşürmüş olacağınız periyodik bakım sayesinde daha düşük derecede daha yüksek verim elde edebilirsiniz. Ancak konunun uzmanı kişilere bakım yaptırmanızda fayda var, aksi takdirde daha büyük sorunlarla karşılaşmanız kaçınılmaz olabilir.